Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Konferencja Naukowa „Paramedyk 2022” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Konferencja Naukowa „Paramedyk 2022”

Mariusz Makara
28.09.2022

W dniach 19 oraz 20 września wykładowcy Zakładu Ogólnozawodowego COSSG w Koszalinie, brali udział w XV Konferencji, warsztatach oraz zawodach „Paramedyk 2022”.

„PARAMEDYK” to największe w Polsce wydarzenie dedykowane ratownictwu taktycznemu, w którym  udział biorą zespoły ze służb podporządkowanych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, Ministerstwu Obrony Narodowej oraz inne jednostki mające charakter sił specjalnych.

Konferencja i warsztaty to znakomite pole do wymiany doświadczeń i poszerzenia wiedzy na tematy najnowszych rozwiązań i trendów w ratownictwa taktycznego. Prelegentami na konferencji były między innymi takie autorytety jak prof. dr hab. Waldemar Zubrzycki, prof. dr hab. Bernard Wiśniewski i  prof. dr hab. n. med. Andrzej Basiński.

W trakcie zawodów rozgrywanych w ramach wydarzenia PARAMEDYK 2022, na jednej z dziesięciu stacji sędziowali funkcjonariusze Zespołu Wychowania Fizycznego  kpt. SG Adam Maślaczyk oraz ppor. SG Radosław Wiśniewski, którzy  ze względu na swoje wieloletnie doświadczanie w tej dziedzinie zostali zaproszeni do wsparcia  organizacji tego przedsięwzięcia.

do góry