Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej

Mariusz Makara
11.08.2022

W dniach 3 i 4 sierpnia 2022 r. w hali sportowej COSSG rozegrano Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej.

Celem rozgrywek było m.in. popularyzowanie sportu wśród słuchaczy COSSG, rozwijanie sprawności i wydolności fizycznej, jako czynnika profilaktyki zawodowej, wszechstronny i harmonijny rozwój psychofizyczny słuchaczy COSSG oraz wyłonienie mistrza w piłce siatkowej w naszym Ośrodku.

W Turnieju wystartowali słuchacze i słuchaczki Szkoły Podoficerskiej i Szkolenia Podstawowego, a także kadra i pracownicy Ośrodka.

Zawody odbywały się systemem pucharowym, w którym zawodnicy współrywalizowali w dziewięciu zespołach o Mistrzostwo Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Piłce Siatkowej. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, zgodnie z zasadami fair-play.

Po zaciętej rywalizacji drużyny zajęły następujące miejsca:

Miejsce 1 – reprezentacja Szkoły Podoficerskiej (grupa  099).

Miejsce 2 – reprezentacja Kadry i Pracowników COSSG.

Miejsce 3 – reprezentacja Szkolenia Podstawowego (grupa 105).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miejsce 4 – reprezentacja Szkolenia Podstawowego (grupa 103).

Na zakończenie turnieju Zespół Wychowania Fizycznego Zakładu Ogólnozawodowego wspólnie z Pododdziałami Szkolnymi zorganizował na placu apelowym uroczystą zbiórkę, w czasie której Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej płk SG dr Piotr Boćko wręczył zawodnikom puchary i dyplomy.

Drużyny, które nie zajęły miejsca na podium zostały również wyróżnione dyplomem uczestnictwa. Na zakończenie uroczystości, uczestnicy Turnieju serdecznie podziękowali Komendantowi za wsparcie w organizacji zawodów, które dostarczyły zawodnikom i kibicom dużo radości i sportowego współzawodnictwa.

Do następnego Turnieju!

do góry