Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie TASER X2 – kurs nadający uprawnienia użytkownika - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

TASER X2 – kurs nadający uprawnienia użytkownika

Ewelina Świtała
18.07.2022

W dniach 5 – 7 lipca br., instruktorzy Zespołu Wychowania Fizycznego Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie uczestniczyli w kursie nadającym uprawnienia użytkownika elektrycznego urządzenia obezwładniającego – TASER X2.

Kurs ten, był przeprowadzony przez producenta paralizatora, firmę AXON w siedzibie firmy w Warszawie.  Głównym celem kursu było przygotowanie funkcjonariuszy do prowadzenia zajęć z zakresu zasad działania, budowy i użytkowania przedmiotu do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej oraz podjęcia interwencji, w czasie której niezbędnym jest użycie środków przymusu bezpośredniego. Podczas kursu uczestnicy pogłębili znajomość aktualnie obowiązujących przepisów prawnych regulujących użycie przedmiotów do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej w służbie wobec osób naruszających porządek prawny. Nabyli również umiejętności technik obrony przed zróżnicowanymi formami bezprawnego zamachu na zdrowie lub życie funkcjonariusza oraz wiedzę, jak skutecznie przygotować przyszłych użytkowników przedmiotu do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej. Kurs zakończył się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Uczestnicy otrzymali certyfikaty na prowadzenie zajęć z TASER X2.

 

do góry