Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Współpraca szkoleniowa Centralnego Ośrodka Szkolenia SG z Akademią Morską w Szczecinie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Współpraca szkoleniowa Centralnego Ośrodka Szkolenia SG z Akademią Morską w Szczecinie

Ewelina Świtała
08.06.2022

3 czerwca 2022 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Delegacje z udziałem Prorektora ds. Morskich AM w Szczecinie dr. inż. kpt. ż.w. Arkadiusza Tomczaka, prof. AMS oraz Komendanta COSSG płk. SG dr. Piotra Boćko gościły w obiektach Morskiego Ośrodka Szkoleniowego w Kołobrzegu AM w Szczecinie.

W trakcie spotkania podsumowano dotychczasową bardzo owocną współpracę szkoleniową na rzecz Straży Granicznej oraz określono kierunek dalszego jej rozwoju, z uwzględnieniem szczególnych potrzeb naszej formacji oraz możliwości zrealizowania wspólnych projektów szkoleniowych. Omawiano również kwestię ochrony zewnętrznych granic UE na morzu i przygotowania funkcjonariuszy SG do tego zadania na nowo powstającej jednostce pływającej, a także możliwości wstąpienia do służby studentów Akademii. Wizyta delegacji była okazją do zwiedzenia bazy dydaktycznej, w tym symulatorów i in. urządzeń nawigacyjnych i mechanicznych oraz nabrzeża szkoleniowego wraz z poligonem p.poż. Obie strony wyraziły wolę kontynuowania dobrze układającej się współpracy, a także rozszerzenia jej o nowe sektory.

Ponadto na zaproszenie JM Rektora Akademii Morskiej w Szczecinie delegacja przedstawicieli COSSG z Zastępcą Komendanta ds. Dydaktycznych płk. SG Arkadiuszem Urlichem uczestniczyła w obchodach 75 - lecia szkolnictwa morskiego na Pomorzu Zachodnim, które miały miejsce w dniach 30 maja – 1 czerwca 2022 r. w AM w Szczecinie.

do góry