Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Piknik Rodzinny - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Piknik Rodzinny

Ewelina Świtała
03.06.2022

28 maja br. funkcjonariusze Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej wzięli udział w Festynie Rodzinnym organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 10 w Koszalinie.

W ramach wydarzenia dla uczniów przygotowano szereg atrakcji towarzyszących, spośród których jedną stanowił punkt promocyjny Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej ze sprzętem szkoleniowym wykorzystywanym do ćwiczeń z technik interwencji, walki wręcz i samoobrony. Odwiedzający nasze stoisko mieli również okazję do samodzielnego sprawdzenia zabezpieczeń w dokumentach i użycia detektorów metali użytkowanych podczas pełnienia służby w bezpośredniej ochronie granicy państwowej. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się także ekspozycja pojazdów, jakie na co dzień wykorzystuje Straż Graniczna.

***

Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie uczestnicząc w spotkaniach tematycznych i zajęciach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, podtrzymuje tradycję w zakresie patriotycznego wychowania młodzieży i popularyzuje wiedzę o Straży Granicznej. Swoim działaniem wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę, zmierzająca do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego, poprzez propagowanie zachowań prospołecznych oraz kreowanie pozytywnego wizerunku Straży Granicznej.

 


do góry