Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Sympozjum Ekspertów PWPW S.A. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Sympozjum Ekspertów PWPW S.A.

Mariusz Makara
17.05.2022

W dniach 11-13 maja 2022 roku, w malowniczych okolicznościach Kazimierza Dolnego odbyło się Sympozjum Ekspertów PWPW S.A. poświęcone bezpieczeństwu dokumentów publicznych.

W przedsięwzięciu z ramienia Ośrodka  udział wzięli przedstawiciele Zakładu Ogólnozawodowego COSSG.

W trakcie trzydniowego spotkania, w ramach trzech sesji plenarnych miały miejsce wystąpienia przedstawicieli wyższych uczelni, ABW, Straży Granicznej, Policji oraz ekspertów PWPW S.A.

Uczestnicy spotkania zostali zapoznani między innymi z dokumentami jakimi posługują się cudzoziemcy przekraczający granicę z Ukrainą, a także problematyką weryfikacji ich autentyczności w kontekście konfliktu zbrojnego. Omówione zostały praktyczne funkcje aplikacji eDO App tj. wykorzystanie warstwy elektronicznej e-dowodu osobistego. Przybliżony został problem dowodów kolekcjonerskich, a także posługiwania się fałszywymi paszportami przez weteranów Państwa Islamskiego.

W ramach warsztatów uczestnicy zmierzyli się z weryfikacją autentyczności dokumentów, jakiej dokonują funkcjonariusze Straży Granicznej na I i II linii kontroli.

Wymiana doświadczeń i poruszane tematy w wymiernym stopniu przeniosą się na poziom szkolenia funkcjonariuszy Straży Granicznej, wzbogacą wiedzę i uatrakcyjnią zajęcia.

do góry