Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Zajęcia z walki wręcz i technik interwencji w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zajęcia z walki wręcz i technik interwencji w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie

Mariusz Makara
12.05.2022

W dniu 12 maja 2022 roku wykładowcy Zespołu Wychowania Fizycznego Zakładu Ogólnozawodowego Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie mjr SG Marek Kulon oraz chor. szt. SG Marcin Paluszek przebywali w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie i przeprowadzili kolejną edycję zajęć z walki wręcz i technik interwencji dla uczniów klas średnich o profilu Straż Graniczna i Policja.

Cykliczne zajęcia z wykładowcami z Koszalina przybliżają uczniom zasady stosowania środków przymusu bezpośredniego, w które są wyposażone służby mundurowe oraz dają możliwość doskonalenia umiejętności z samoobrony.

Głównym celem spotkań z młodzieżą w Gościnie jest promowanie aktywności i sprawności fizycznej, kształtowanie dyscypliny oraz doskonalenie podstawowych umiejętności stosowania środków przymusu bezpośredniego.

do góry