Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Ewelina Świtała
04.05.2022

3 maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.

Z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z Małżonką, Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej płk SG dr Piotr Boćko, uczestniczył w uroczystościach państwowych na Placu Zamkowym w Warszawie. W tym samym czasie podczas miejskich uroczystości w Koszalinie, Ośrodek reprezentował płk SG Ryszard Szpura wraz z pocztem sztandarowym i asystą honorową. 

***

Koszalińskie obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, która odbyła się w Katedrze p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po mszy świętej odbył się przemarsz ulicą Zwycięstwa, a następnie uroczystości patriotyczne zorganizowane na placu Zwycięstwa przy pomniku Marszalka Józefa Piłsudskiego. W ramach wydarzenia dla mieszkańców przygotowano szereg atrakcji towarzyszących, spośród których jedną stanowił punkt informacyjno - promocyjny Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej. Odwiedzający nasze stoisko mogli zapoznać się z procedurą naboru do Straży Granicznej, mieli również okazję do samodzielnego sprawdzenia zabezpieczeń w dokumentach i użycia detektorów metali użytkowanych podczas pełnienia służby w bezpośredniej ochronie granicy państwowej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także ekspozycja pojazdów, jakie na co dzień wykorzystuje Straż Graniczna.

do góry