Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Szkolenie specjalistyczne z zakresu kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szkolenie specjalistyczne z zakresu kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej

Mariusz Makara
12.10.2021

W dniach 4 – 8 października 2021 roku odbyła się kolejna edycja szkolenia specjalistycznego z zakresu kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej.

Przedsięwzięcie realizowane było przez funkcjonariuszy Zespołu Zabezpieczenia Technicznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych COSSG: mjr. SG Marka Świętanowskiego i st. chor. szt. SG Tomasza Pałka.

W szkoleniu udział wzięło 13 funkcjonariuszy z Morskiego, Nadodrzańskiego, Nadwiślańskiego, Podlaskiego i Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Szkolenie skierowane było do funkcjonariuszy, którzy będą realizować zadania związane z kontrolą radiometryczną.

Uczestnicy szkolenia w trakcie zajęć zdobyli wiedzę z zakresu uregulowań prawnych dotyczących międzynarodowego przewozu materiałów jądrowych i innych materiałów promieniotwórczych, podstaw ochrony radiologicznej, zasad postępowania w przypadku zdarzenia radiacyjnego, procedur kontrolnych, a ponadto wymogów dotyczących dokumentacji obowiązującej podczas transportu materiałów promieniotwórczych. W trakcie zajęć praktycznych nabyli umiejętności w zakresie posługiwania się urządzeniami do wykrywania i identyfikacji materiałów promieniotwórczych.

 • DSC_5515
  DSC_5515
 • DSC_5518
  DSC_5518
 • DSC_5530
  DSC_5530
 • DSC_5533
  DSC_5533
 • DSC_5544
  DSC_5544
 • DSC_5550
  DSC_5550
do góry