Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie BROŃ, AMUNICJA i MATERIAŁY WYBUCHOWE - nowy kurs doskonalący w COSSG w Koszalinie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

BROŃ, AMUNICJA i MATERIAŁY WYBUCHOWE - nowy kurs doskonalący w COSSG w Koszalinie

Mariusz Makara
12.10.2021

W dniach 28-30 września 2021 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia SG w Koszalinie została przeprowadzona pierwsza edycja 3-dniowego kursu doskonalącego pt.: Kontrola przewozu broni, amunicji i materiałów wybuchowych.

Wprowadzenie powyższego kursu do bazy szkoleń oferowanych przez COSSG było efektem spotkań przedstawicieli OSG w ramach cyklicznych Warsztatów dla specjalistów bezpieczeństwa w komunikacji organizowanych w COSSG przez funkcjonariuszy Zespołu Zabezpieczenia Technicznego.

Celem głównym kursu było wyposażenie funkcjonariuszy SG w wiadomości i umiejętności z zakresu zasad przewozu broni, amunicji i materiałów wybuchowych oraz ich uprawnień i obowiązków podczas przeprowadzania kontroli powyższych przewozów.

W zajęciach wzięło udział 16 funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego, Morskiego, Podlaskiego, Nadbużańskiego, Bieszczadzkiego, Karpackiego i Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Kurs został przeprowadzony przez funkcjonariuszy Zespołu Zabezpieczenia Technicznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych: chor. szt. SG Agnieszkę Gogolińską i st. chor. szt. SG Agatę Kowalską.

 

 

do góry