Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Dynamiczny pokaz uzbrojenia - Zielonka 2021 - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dynamiczny pokaz uzbrojenia - Zielonka 2021

Ewelina Świtała
07.10.2021

W dniach 28 – 30 września br. na poligonie WITU w Zielonce odbył się największy w Polsce, dynamiczny pokaz uzbrojenia, zorganizowany dla służb mundurowych.

Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej reprezentowali: mjr SG Mariusz Zwolan – starszy wykładowca Zespołu Wychowania Fizycznego Zakładu Ogólnozawodowego COSSG oraz st. chor. szt. SG Przemysław Stachurski – specjalista Zespołu Zabezpieczenia Technicznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych COSSG.

Podczas pokazów zaprezentowano najnowszy sprzęt firm specjalizujących się w produkcji urządzeń optoelektronicznych, m.in. termowizyjne kamery chłodzone, niechłodzone monookulary termowizyjne, jak również inne produkty, w tym celowniki termo- i noktowizyjne do broni snajperskiej, granatniki ręczne i nasadkowe oraz system żyroskopowej stabilizacji broni. Ponadto zaprezentowana została również najnowsza wersja Tasera, który dzięki wbudowaniu najnowocześniejszych parametrów, pozwala na jeszcze skuteczniejsze obezwładnianie napastnika.

Z uwagi na stworzoną przez organizatorów możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu strzelectwa i balistyki pocisków, największym zainteresowaniem cieszyły się strzelania do celów metalowych i żelów balistycznych. Ćwiczenia odbywały się w warunkach dziennych i nocnych na odległościach do 800 m przy wykorzystaniu oprzyrządowania optycznego firm uczestniczących w pokazach.

do góry