Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Excel dla zaawansowanych - pierwsza i druga edycja - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Excel dla zaawansowanych - pierwsza i druga edycja

Ewelina Świtała
06.10.2021

W dniach 20-24.09.2021 oraz 27.09-01.10.2021 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej, przeprowadzono dwie edycje inaugurujące nowy kurs doskonalący z oferty COSSG pt.: „Excel dla zaawansowanych”.

Kurs był adresowany do funkcjonariuszy i pracowników realizujących zadania służbowe wymagające zaawansowanego wykorzystania programu Excel do tworzenia zautomatyzowanych i złożonych pod względem obliczeniowym arkuszy kalkulacyjnych. W pierwszym terminie w przedsięwzięciu uczestniczyło 12 funkcjonariuszy i pracowników: Morskiego, Nadbużańskiego, Karpackiego, Nadodrzańskiego Oddziału SG i Komendy Głównej Straży Granicznej, natomiast w drugim terminie wzięło udział 10 funkcjonariuszy i pracowników Morskiego, Podlaskiego, Nadwiślańskiego i Karpackiego Oddziału SG oraz Komendy Głównej Straży Granicznej.

Podczas pięciodniowego pobytu w COSSG w Koszalinie uczestnicy obu edycji doskonalili umiejętności związane z tworzeniem arkuszy kalkulacyjnych z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi arkusza oraz pisania złożonych formuł obliczeniowych (logicznych,  tekstowych, daty i czasu, wyszukiwania i adresu, statystycznych, tablicowych). W czasie szkolenia realizowane były również zadania z zakresu analizy danych z wykorzystaniem filtrów, sortowania, tablic przestawnych oraz innych wbudowanych narzędzi Excela. Wartością dodaną przeprowadzonych kursów było rozwiązanie kilku problemów zgłoszonych przez uczestników szkoleń. Zajęcia prowadził wykładowca Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych mjr SG Andrzej Mazurek.

do góry