Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Kontrola transportu drogowego – ostatnia edycja kursu doskonalącego w tym roku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kontrola transportu drogowego – ostatnia edycja kursu doskonalącego w tym roku

Ewelina Świtała
01.10.2021

W dniach 20 – 24 września 2021 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie została zrealizowana ostatnia w tym roku edycje kursu doskonalącego pt. „Kontrola transportu drogowego” dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy realizują zadania służbowe związane z kontrolą transportu drogowego.

W kursie uczestniczyło 8 funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego, Morskiego, Nadbużańskiego oraz Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Przedsięwzięcie realizowane było przez wykładowców Zespołu Zabezpieczenia Technicznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i  Kierowniczych COS SG w Koszalinie – st. chor. szt. SG Agatę Kowalską oraz mjr. SG Marka Świętanowskiego.

Podczas zajęć słuchacze zapoznali się z aktami prawnymi obowiązującymi w transporcie drogowym. Poznali rodzaje przewozów drogowych oraz dokumenty uprawniające do ich wykonywania. Szczególną uwagę zwrócono na zasady przeprowadzania kontroli transportu drogowego oraz sporządzanie dokumentacji pokontrolnej. Zdobyli umiejętności w zakresie stosowania kar przewidzianych przepisami prawa. Niewątpliwie na podniesienie atrakcyjności kursu miały wpływ zajęcia praktyczne z Inspekcją Transportu Drogowego Wydziału Inspekcji w Koszalinie. Słuchacze pozytywnie wypowiadali się o zrealizowanym kursie, aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w ćwiczeniach, chętnie dzieląc się swoimi doświadczeniami, a wspólnie stworzona atmosfera sprzyjała osiągnięciu celów kursu przez wszystkich jego uczestników.

do góry