Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Rozpoczęcie szkolenia w zakresie szkoły chorążych w COSSG – 4 edycja - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Rozpoczęcie szkolenia w zakresie szkoły chorążych w COSSG – 4 edycja

Mariusz Makara
12.04.2021

W dniu 12 kwietnia 2021 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie rozpoczęła się czwarta edycja szkolenia w zakresie szkoły chorążych dla funkcjonariuszy SG w służbie stałej.

W szkoleniu bierze udział 60 słuchaczy z: Karpackiego, Śląskiego, Warmińsko – Mazurskiego, Morskiego, Nadwiślańskiego, Podlaskiego, Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. W trakcie szkolenia, które potrwa do 30 kwietnia br. funkcjonariusze nabędą wiadomości i umiejętności m.in. w zakresie kierowania zespołem z uwzględnieniem wybranych zagadnień prawnych, warunkujących prawidłowe wykonywanie przyszłych zadań służbowych przez absolwentów szkolenia.

Podczas spotkania ze słuchaczami Komendant COSSG płk SG dr Piotr BOĆKO zwrócił uwagę na konieczność ścisłego przestrzegania wytycznych mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w trakcie realizacji szkolenia oraz życzył absolwentom sukcesów i pomyślnego zdania egzaminów końcowych, które będą zwieńczeniem ich wysiłków w najbliższych 3 tygodniach nauki.

do góry