Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Pierwsza edycja szkolenia w 2021 roku z zakresu ochrony przeciwpożarowej na jednostkach pływających SG (STCW) - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pierwsza edycja szkolenia w 2021 roku z zakresu ochrony przeciwpożarowej na jednostkach pływających SG (STCW)

Mariusz Makara
07.04.2021

W dniu 01.04.2021 r. odbyła się pierwsza w tym roku edycja szkolenia STCW - „Przeszkolenie uaktualniające w zakresie ochrony przeciwpożarowej – stopień podstawowy.

Program kursu obejmował aktualizację wiedzy w zakresie zagrożenia pożarowego na statku morskim oraz metod zapobiegania pożarom i ich gaszeniu, stosowania procedur bezpieczeństwa własnego i statku oraz reagowanie na zagrożenie pożarem, a także wykorzystywanie sprzętu przenośnego do walki z pożarem na statku.

Część teoretyczna szkolenia odbyła się w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie w formie wideokonferencji na platformie multimedialnej, którą poprowadził ekspert zewnętrzny Pan mł. kpt. Roman Smoluch z Państwowej Straży Pożarnej.  

Część praktyczna odbyła się na terenie Morskiego Ośrodka Szkoleniowego w Kołobrzegu gdzie funkcjonariusze ćwiczyli swoje umiejętności w mobilnej komorze dymowej podczas symulowanego pożaru statku. Funkcjonariusze ćwiczyli także rozwijanie i zwijanie linii gaśniczej oraz samodzielnie używali różnego sprzętu gaśniczego.

Kurs przeprowadził mł. chor SG Robert Dwulit z Zespołu Zabezpieczenia Logistycznego COSSG oraz ekspert zewnętrzny Pan mł. kpt. Roman Smoluch z Państwowej Straży Pożarnej.
do góry