Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Przeszkolenie w zakresie dowodzenia na zbiorowych środkach ratunkowych według wymogów konwencji STCW – „Przeszkolenie uaktualniające w celu uzyskania świadectwa ratownika” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przeszkolenie w zakresie dowodzenia na zbiorowych środkach ratunkowych według wymogów konwencji STCW – „Przeszkolenie uaktualniające w celu uzyskania świadectwa ratownika”

Mariusz Makara
06.04.2021

W dniach 30.03.2021 r. oraz 31.03.02021 r. odbyły się dwie pierwsze w tym roku edycje szkoleń STCW: „Przeszkolenie uaktualniające w celu uzyskania świadectwa ratownika” - „Certificate of Proficiency in Survival Craft and Rescue Boats Other Then Fast Rescue Boats”.

Program przeszkolenia obejmował uzyskanie kwalifikacji i wiedzy niezbędnych do pełnienia funkcji dowódcy zbiorowych środków ratunkowych oraz m.in. kierowanie rozbitkami na zbiorowych środkach ratunkowych, wykorzystanie urządzeń do lokalizacji, łączności i sygnalizacji w niebezpieczeństwie oraz zastosowanie pierwszej pomocy w stosunku do rozbitków. Uzyskane kwalifikacje są potwierdzane międzynarodowym certyfikatem przeszkolenia w zakresie postanowień Konwencji STCW 1978 z późniejszymi zmianami z upoważnienia Rządu Rzeczypospolitej Polskiej przez właściwy Urząd Morski.

Kurs przeprowadzili wykładowcy Zespołu Zabezpieczenia Logistycznego mł. chor. SG Robert Dwulit oraz st. chor. szt. SG Krzysztof Maczan, we współpracy z Morskim Ośrodkiem Szkoleniowym w Kołobrzegu Akademii Morskiej w Szczecinie.

Przeszkolenie opracowano i zrealizowano zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 5 lutego 2014 r. w sprawie ramowych programów przeszkoleń dla członków załóg statków morskich oraz kursu modelowego IMO 1.23.

do góry