Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Rozpoczęcie szkolenia podstawowego - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Rozpoczęcie szkolenia podstawowego

Mariusz Makara
13.01.2021

11 stycznia 2021 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej rozpoczęło się szkolenie podstawowe i następujące bezpośrednio po nim szkolenie w zakresie szkoły podoficerskiej funkcjonariuszy Straży Granicznej w służbie przygotowawczej.

W szkoleniu weźmie udział 20 funkcjonariuszy służby przygotowawczej reprezentujących Morski i Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

Głównym celem realizowanego szkolenia jest nabycie przez nowo przyjętych do Straży Granicznej funkcjonariuszy podstawowych kwalifikacji zawodowych umożliwiających służbę w Straży Granicznej. W tym czasie funkcjonariusze będą poznawać podstawy teoretyczne i praktyczne funkcjonowania Straży Granicznej, a następnie po pozytywnie zaliczonych egzaminach na kursie podstawowym, będą kontynuować naukę w zakresie szkoły podoficerskiej.

Słuchaczy w naszym Ośrodku przywitał Komendant COSSG płk SG dr Piotr BOĆKO, który przybliżył zakres realizowanych zadań przez Ośrodek oraz omówił plan na najbliższych sześć tygodni szkolenia. W trakcie spotkania Komendant życzył słuchaczom wytrwałości i sukcesów w nauce jednocześnie apelując o bezwzględne przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego w związku  z obecnym zagrożeniem koronawirusem SARS-COV-2.

do góry