Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Konferencja prasowa dotycząca zakończenia rozbudowy strzelnicy krytej Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Konferencja prasowa dotycząca zakończenia rozbudowy strzelnicy krytej Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie

Ewelina Świtała
28.09.2020

28 września br. o godz. 10.00 na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, odbyła się konferencja prasowa zwołana przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Pawła Szefernakera, z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego SG Pani gen. bryg. SG Wiolety Gorzkowskiej oraz Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia SG Pana płk. SG dr. Piotra Boćko.

Tematem konferencji było zakończenie rozbudowy strzelnicy krytej Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i oddanie obiektu do użytku.

***

Rozbudowa strzelnicy krytej to jedna z największych inwestycji w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej, która została zrealizowana w ramach rządowego „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020” i oszacowana na kwotę ponad 19 mln złotych, (z czego suma 11.685,00 zł to środki z Funduszu Modernizacji Bezpieczeństwa Publicznego).

Nowo powstała strzelnica jest nowoczesnym, bardzo dobrze wyposażonym i największym tego typu obiektem w całej formacji, w pełni przystosowanym do potrzeb szkoleniowych funkcjonariuszy. 50-metrowa, 8-stanowiskowa strzelnica z niezbędnym zapleczem pomocniczym, dająca możliwość realizacji ćwiczeń taktycznych w zakresie wszystkich rodzajów działań bojowych, z wykorzystaniem różnego rodzaju jednostek broni, tworzy właściwe warunki i możliwości do optymalnego szkolenia funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy przygotowywani są w naszym Ośrodku, do jak najbardziej profesjonalnego pełnienia służby w ochronie granicy państwowej.

Strzelanie z amunicji wykorzystywanej w karabinach maszynowych i wyborowych, możliwość prowadzenia zarówno strzelań statycznych, dynamicznych i sytuacyjnych, a także strzelań z pojazdu oraz z wykorzystaniem przesłon, ruchome, poruszające się z różną prędkością tarcze, 3-poziomowe obrotniki umożliwiające wprowadzenie celu poruszającego się poprzecznie, sterowania komputerowa, chroniona kuloodporną szybą, dająca możliwość pełnej obserwacji strzelających, rozbudowany system kamer, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, która w ciągu godziny 20-krotnie przetwarza całość powietrza w hali strzelań … to tylko niektóre parametry dające gwarancję jak najlepszego wyszkolenia funkcjonariuszy Straży Granicznej, co stanowi inwestycję w bezpieczeństwo Państwa.

 

 

do góry