Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Wyróżnienia funkcjonariuszy i pracowników COSSG z okazji Święta Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wyróżnienia funkcjonariuszy i pracowników COSSG z okazji Święta Straży Granicznej

Mariusz Makara
27.05.2020

27 maja br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, z zachowaniem obowiązujących obostrzeń i odpowiednich zasad bezpieczeństwa, z okazji Święta Straży Granicznej, zostały wręczone okolicznościowe odznaczenia oraz akty mianowania na kolejne stopnie służbowe. W intencji funkcjonariuszy i pracowników formacji odprawiono uroczystą mszę świętą.

Straż Graniczna odgrywa niepodważalną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa, a koszaliński Ośrodek, jako jednostka szkoleniowa formacji, współuczestniczy w kształtowaniu i umacnianiu tego systemu. Poprzez prowadzoną działalność szkoleniową, COSSG przygotowuje funkcjonariuszy i pracowników do realizacji ustawowych zadań na rzecz ochrony granicy państwowej. Tym samym, przyczynia się do rozwoju formacji i utrzymywania najwyższego poziomu realizacji obowiązków służbowych.

Dlatego też, Święto Straży Granicznej stanowi okazję do wyróżnienia i złożenia podziękowań wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom za sumienność, profesjonalizm i zaangażowanie wkładane w codzienną służbę i pracę.

Podczas dzisiejszej uroczystości wręczono:

  • akty mianowania na pierwszy stopień oficerski,
  • awanse na wyższe stopnie służbowe w korpusie oficerskim i chorążych,
  • Odznaki Straży Granicznej,
  • wyróżnienia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
  • nagrody Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Z okazji 29. rocznicy utworzenia formacji, Komendant Ośrodka płk SG dr Piotr Boćko podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom naszej Szkoły, którzy w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej, a tym samym całej formacji.

Na adres koszalińskiego Ośrodka, od przyjaciół i partnerów naszej Szkoły, wpłynęły okolicznościowe życzenia i liczne wyrazy pamięci, za które serdecznie dziękujemy.

do góry