Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Rozpoczęcie I edycji szkolenia w zakresie szkoły chorążych w COSSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Rozpoczęcie I edycji szkolenia w zakresie szkoły chorążych w COSSG

Agnieszka Zarębska
10.02.2020

W dniu 10 lutego 2020 r. w sali kolumnowej Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie rozpoczęła się pierwsza edycja szkolenia w zakresie szkoły chorążych dla funkcjonariuszy SG w służbie stałej.

W szkoleniu bierze udział 63 funkcjonariuszy z 6 jednostek organizacyjnych Straży Granicznej i potrwa do 20 marca 2020 r. Podczas spotkania ze słuchaczami Zastępca Komendanta COSSG ppłk SG Arkadiusz URLICH przedstawił kadrę kierowniczą pionu dydaktycznego Ośrodka, omówił ważniejsze elementy procesu szkolenia i kwestie organizacyjne związane z pobytem funkcjonariuszy w ośrodku szkolenia SG oraz życzył słuchaczom sukcesów dydaktycznych a przede wszystkim pomyślnego zaliczenia egzaminów końcowych, które będą zwieńczeniem ich wysiłków w najbliższych tygodniach nauki. W 2020 roku zaplanowano do realizacji w COSSG 4 edycje szkolenia w zakresie szkoły chorążych dla 229 funkcjonariuszy SG.

do góry