Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Pierwsza edycja kursu doskonalącego „Kontrola transportu drogowego” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pierwsza edycja kursu doskonalącego „Kontrola transportu drogowego”

Ewelina Świtała
03.02.2020

W dniach 27 – 31 stycznia 2020 roku w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie odbyła się pierwsza w tym roku edycja kursu doskonalącego „Kontrola transportu drogowego”.

W szkoleniu wzięło udział 10 funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego, Morskiego, Nadbużańskiego, Podlaskiego oraz Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy w ramach wykonywania obowiązków służbowych dokonują kontroli transportu drogowego. Podczas szkolenia omówione zagadnienia dotyczące: regulacji prawnych związanych z transportem drogowym, rodzajów przewozów drogowych, dokumentów uprawniających do wykonywania przewozów, opłat za korzystanie z dróg krajowych, zasad przeprowadzania i sporządzania dokumentacji z kontroli, a także odpowiedzialności administracyjnej za naruszenie przepisów prawa.

W trakcie szkolenia odbyły się zajęcia teoretyczne i praktyczne wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego polegające na kontroli stanu technicznego środków transportu, dokumentów wymaganych podczas wykonywania przewozów oraz czasu pracy kierowców. Przedsięwzięcie realizowane było przez funkcjonariusza Zespołu Zabezpieczenia Technicznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych COSSG w Koszalinie chor. szt. SG Agatę Kowalską.

 

do góry