Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Zakończenie szkoleń kwalifikowanych w COSSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zakończenie szkoleń kwalifikowanych w COSSG

Agnieszka Zarębska
20.12.2019

W dniu 17 grudnia br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie zakończyło się szkolenie podstawowe funkcjonariuszy Straży Granicznej posiadających zawodowe wykształcenie wojskowe, policyjne, pożarnicze lub o podobnym charakterze oraz kwalifikacje i umiejętności zawodowe szczególnie przydatne do służby na przewidywanym stanowisku służbowym.

Funkcjonariusze reprezentujący Biuro Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej i Karpacki Oddział Straży Granicznej, uzyskali bardzo dobre wyniki na zakończenie szkolenia, które rozpoczęli w dniu 18 listopada br.  

20 grudnia br. w Sali Tradycji Polskich Formacji Granicznych COSSG odbyło się uroczyste wręczenie świadectw absolwentom szkolenia w zakresie szkoły chorążych dla 25 funkcjonariuszy z Centrum Szkolenia SG, Karpackiego oddziału SG, Nadodrzańskiego oddziału SG, Nadwiślańskiego oddziału SG, Podlaskiego oddziału SG i Warmińsko-Mazurskiego oddziału SG. Szkolenie rozpoczęło się 13 listopada 2019 r. i wszyscy funkcjonariusze ukończyli szkolenie z dobrymi i bardzo dobrymi wynikami. Komendant COSSG płk SG dr Piotr BOĆKO pogratulował wszystkim uzyskania wysokich wyników na egzaminie końcowym, podczas którego musieli wykazać się rozległą wiedzą oraz umiejętnościami praktycznymi. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzył absolwentom spełnienia marzeń, spędzenia Świąt w rodzinnym gronie, a także sukcesów w służbie na nowych stanowiskach służbowych w macierzystych jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej.

 

 

do góry