Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Kurs doskonalący „Kontrola tachografów cyfrowych" - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kurs doskonalący „Kontrola tachografów cyfrowych"

Mariusz Makara
13.12.2019

W dniach 09-13 grudnia 2019 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie odbyła się kolejna w tym roku edycja kursu doskonalącego „Kontrola tachografów cyfrowych".

W szkoleniu wzięło udział 12 funkcjonariuszy z Podlaskiego, Morskiego, Nadbużańskiego oraz Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

W trakcie szkolenia funkcjonariusze zapoznali się z regulacjami prawnymi dotyczącymi zasad używania urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym. W dalszej części szkolenia funkcjonariusze poznali dokumenty związane, kontrolą czasu pracy kierowców oraz z zasadami przeprowadzania kontroli. Na zakończenie szkolenia omówiono naruszenia przepisów związanych z czasem pracy kierowców wykorzystujących tachografy w trakcie realizacji zadań przewozowych.

Szkolenie przeprowadzili funkcjonariusze Zespołu Zabezpieczenia Technicznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych.

 

do góry