Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Turnus antystresowy dla funkcjonariuszy Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Turnus antystresowy dla funkcjonariuszy Straży Granicznej

Mariusz Makara
21.10.2019

W dniach 07-18 października 2019 roku w obiekcie szkoleniowym w m. Mielno należącym do Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej, odbyła się kolejna edycja turnusu antystresowego.

Jesienny spokój tej nadmorskiej miejscowości pozwoliły uczestnikom zrelaksować się  i wypocząć od trudów codziennej służby. Przedsięwzięcie obejmowało zajęcia z zakresu psychologii, które głównie były skoncentrowane na metodach i strategiach radzenia sobie ze stresem psychologicznym oraz na podstawach komunikacji interpersonalnej. Uczestnicy nauczyli się prawidłowego oddechu, odbyli szereg sesji relaksacyjnych, w tym treningi: progresywny Jackobsona i autogenny Schultza. Funkcjonariusze mieli również możliwość wzięcia udziału w indywidualnych rozmowach psychologicznych. W ramach zajęć relaksacyjno-kondycyjnych aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach korekcyjno-kompensacyjnych, marszach z użyciem kijków nordic walking oraz w zajęciach turystycznych.

Uczestnikami turnusu byli funkcjonariusze z Bieszczadzkiego i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej.

Turnus antystresowy przeprowadzili: mjr SG Anetta Kiszczak-psycholog Służby Zdrowia oraz mjr SG Marek Kulon i sierż. SG Jakub Wronierski -wykładowcy Zakładu Ogólnozawodowego.

do góry