Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Koszalińskie obchody 80 rocznicy agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Koszalińskie obchody 80 rocznicy agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę

Mariusz Makara
02.09.2019

W niedzielę 1 września br. w Koszalinie przed pomnikiem Martyrologii Narodu Polskiego uczczono 80 rocznicę agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę.

Podczas uroczystego apelu Komendanta Centralnego Ośrodka szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie reprezentował ppłk SG Tomasz Siek.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, służb mundurowych Garnizonu Koszalin, środowisk kombatanckich oraz mieszkańcy miasta Koszalin.

Prezydent Miasta Koszalin tuż po swoim okolicznościowym przemówieniu poprosił wszystkich zebranych o uczczenie minutą ciszy pamięć wszystkich ofiar wojny. Biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przewodził modlitwie za poległych w czasie wojny i o pokój na świecie. Hierarcha przypomniał również przesłanie specjalnego listu, który przed laty został ogłoszony przez biskupów polskich i niemieckich.

Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej uświetniła kompania reprezentacyjna wystawiona przez 8 Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy, która po odczytaniu Apelu Poległych oddała salwę honorową w hołdzie wszystkim walczącym z hitlerowskim agresorem.

do góry