Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Polsko – niemieckie warsztaty z zakresu bezpiecznej jazdy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Polsko – niemieckie warsztaty z zakresu bezpiecznej jazdy

Ewelina Świtała
15.05.2019

W dniach 6 - 8 maja 2019 r. w Neustrelitz odbyły się warsztaty instruktorów jazdy Zespołu Zabezpieczenia Technicznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych COSSG w Koszalinie oraz Centrum Szkolenia i Doskonalenia Policji Federalnej Niemiec z Neusterlitz.

Głównym celem spotkania była wymiana doświadczeń w zakresie wdrażania nowoczesnych praktyk i technologii do procesu szkolenia funkcjonariuszy oraz realizacja wspólnych treningów.

W trakcie warsztatów uczestnicy szczegółowo omawiali elementy wspólne i odrębne realizowanych przez siebie kursów z zakresu doskonalenia technik bezpiecznej jazdy. Szczególną uwagę zwrócono na takie aspekty jak: technika jazdy, możliwości i ograniczenia organizmu ludzkiego, ograniczenia wynikające z praw fizyki oraz możliwości i ograniczenia zastosowanych rozwiązań technicznych w pojazdach. Podczas warsztatów, instruktorzy z COSSG, doskonalili techniki hamowania awaryjnego na różnej nawierzchni i z różną prędkością końcową na profesjonalnym torze szkoleniowym „Driving Center Groß Dölln”.

do góry