Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Zakończenie szkolenia podstawowego w COSSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zakończenie szkolenia podstawowego w COSSG

Mariusz Makara
09.05.2019

W dniu 09.05.2019 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie uroczystym wręczeniem świadectw zakończyło się szkolenie podstawowe funkcjonariuszy SG w służbie przygotowawczej.

Zakończenie poprzedzone było kilkumiesięczną nauką i końcowymi egzaminami: teoretycznym i praktycznym, zrealizowanymi w dniach 07-08.05.2019 r.

W szkoleniu brali udział funkcjonariusze z Morskiego, Nadwiślańskiego, Nadodrzańskiego, Podlaskiego i Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Szkolenie podstawowe jest pierwszym krokiem w karierze w Straży Granicznej i w podstawowym zakresie przygotowuje do dalszego funkcjonowania w naszej formacji, a jego ukończenie pozwala na przystąpienie do kolejnego etapu szkolenia, jakim jest szkolenie w zakresie szkoły podoficerskiej.

W czasie uroczystości Zastępca Komendanta COSSG właściwy w sprawach dydaktycznych mjr SG Arkadiusz Urlich, wręczył absolwentom świadectwa ukończenia szkolenia przy okazji życząc im, jak najwyższych wyników w dalszym szkoleniu oraz jak najlepszych wyników w służbie.

do góry