Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Polsko - niemieckie warsztaty z zakresu bezpiecznej jazdy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Polsko - niemieckie warsztaty z zakresu bezpiecznej jazdy

Mariusz Makara
11.04.2019

W dniach 3-4 kwietnia 2019 r. odbyły się wspólne warsztaty instruktorów jazdy Zespołu Zabezpieczenia Technicznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych COSSG w Koszalinie oraz Centrum Szkolenia i Doskonalenia Policji Federalnej Niemiec z Neusterlitz.

Głównym celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz wzajemna inspiracja do ciągłego doskonalenia umiejętności instruktorów, co korzystnie wpłynie na realizowane szkolenia. Podczas spotkania omówiono możliwości doskonalenia bezpiecznej jazdy pojazdem bazując na ćwiczeniach realizowanych w ramach dotychczasowych kursów prowadzonych w COSSG z zakresu Treningu bezpiecznej jazdy i Treningu jazdy motocyklem lekkim.

Należy zauważyć, iż dzięki wieloletniej współpracy pomiędzy COSSG a BPOL AFZ z Neustrelitz możliwa jest realizacja kursu z zakresu jazdy taktycznej pojazdami służbowymi przez COSSG.

W celu stałej wymiany doświadczeń w zakresie nowoczesnych praktyk i technologii wdrażanych do procesu szkolenia funkcjonariuszy oraz realizacji wspólnych treningów instruktorów zasadne jest utrzymanie dalszej współpracy pomiędzy COSSG a BPOL AFZ z Neustrelitz.

do góry