Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Operator oraz Oficer Nadzoru Zautomatyzowanego Systemu Radarowego Nadzoru - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Operator oraz Oficer Nadzoru Zautomatyzowanego Systemu Radarowego Nadzoru

Agnieszka Zarębska
11.03.2019

W Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie odbyły się szkolenia specjalistyczne dla funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej z zakresu Zautomatyzowanego Systemu Radarowego Nadzoru: Operatora systemu ZSRN w dniach 19 – 22.02.2019 r., Oficera Nadzoru systemu ZSRN w dniach 25.02 – 01.03.2019 r. oraz 04 – 08.03.2019 r.

Szkolenie prowadzili: funkcjonariusze Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych przy wsparciu merytorycznym st. chor. szt. SG Marcina Zięby – funkcjonariusza Grupy Zamiejscowej w Darłowie PSG w Kołobrzegu oraz administratorów systemu ZSRN plut. SG Tomasza Pietrzyka i kpr. SG Tomasza Barańskiego. Ogółem przeszkolonych zostało 18 funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy pełnić będą funkcje operatora  lub oficera nadzoru systemu ZSRN. Szkolenie realizowane było w trybie mieszanym, składającym się z dwóch części. Pierwsza to zaliczenie części e-learningowej dostępnej w sieci Intranet. Wynik pozytywny z testów końcowych poszczególnych zajęć był warunkiem przystąpienia do drugiej części, która została zrealizowana w Zapasowym Centralnym Ośrodku Nadzoru ZSRN w  COSSG w Koszalinie. Ważnym elementem szkolenia była prezentacja sprzętu będącego na wyposażeniu Posterunku Obserwacji Technicznej w Łazach.

do góry