Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Szkolenie specjalistyczne z zakresu kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szkolenie specjalistyczne z zakresu kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej

Ewelina Świtała
04.12.2018

W dniach od 26 do 30 listopada odbyła się kolejna edycja szkolenia specjalistycznego z zakresu kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej.

Przedsięwzięcie realizowane było przez wykładowcę z Zespołu Zabezpieczenia Technicznego  Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych oraz Zespołu Służby Granicznej Zakładu Ogólnozawodowego COSSG.

W szkoleniu udział wzięło 16 funkcjonariuszy wykonujących obowiązki związane z kontrolą radiometryczną z Morskiego,  Nadodrzańskiego, Nadbużańskiego i Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Uczestnicy poznali tematykę z zakresu uregulowań prawnych dotyczących międzynarodowego przewozu materiałów jądrowych i innych materiałów promieniotwórczych, zasad postępowania w przypadku zdarzenia radiacyjnego, procedur kontrolnych a także wymogów w zakresie dokumentacji stosowanej podczas transportu. Funkcjonariusze nabyli  umiejętności w zakresie posługiwania się sprzętem do wykrywania i identyfikacji materiałów promieniotwórczych oraz poznali podstawy ochrony radiologicznej.

do góry