Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Niemiecko-Polskie Szkolenie dla Trenerów Technik Interwencyjnych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Niemiecko-Polskie Szkolenie dla Trenerów Technik Interwencyjnych

Ewelina Świtała
31.10.2018

W dniach 23-25 października br. w Neustrelitz w ramach współpracy bilateralnej Centralnego Ośrodka Szkolenia Staży Granicznej w Koszalinie oraz Centrum Szkolenia i Doskonalenia Policji Federalnej w Neustrelitz, odbyły się wspólne warsztaty w ramach „Deutsch – Polnischer Workshop der Einsatztrainer“„Niemiecko-Polskie Szkolenie dla Trenerów Technik Interwencyjnych”.

Przedsięwzięcie przygotowane przez niemieckiego partnera, skierowane było szczególnie do instruktorów technik interwencyjnych, prowadzących zajęcia ze słuchaczami kursów podstawowych partnerskich szkół, w zakresie wspólnych treści zawartych w programach nauczania z technik interwencyjnych.

Warsztaty były ukierunkowane na wymianę doświadczeń pomiędzy wykładowcami przedmiotów zawodowych, przygotowujących funkcjonariuszy do realizacji podstawowych zadań służbowych.  

COSSG reprezentowali wykładowcy Zakładu Ogólnozawodowego Zespołu Wychowania Fizycznego: mjr SG Marek Kulon, ppor.SG Tomasz Olejniczak, chor. szt.SG Radosław Wiśniewski.

W trakcie wspólnych warsztatów w Centrum Szkolenia Policji Federalnej wykładowcy COSSG, wspólnie z niemieckimi partnerami omawiali i prezentowali zagadnienia z zakresu:

  • treści szkoleniowych dotyczących technik interwencyjnych polskiej Straży Granicznej;
  • systemu kwalifikacyjnego polskiej Straży Granicznej w zakresie technik interwencyjnych;
  • ćwiczeń praktycznych wybranych technik interwencyjnych stosowanych przez polską Straż Graniczną.

Wspólne warsztaty pozwalają być na bieżąco z wciąż zmieniającymi się warunkami służby w ochronie granicy państwowej oraz nabyć niezbędne kompetencje do realizacji zadań w powyższym zakresie.

 

do góry