Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Międzynarodowy przewóz towarów niebezpiecznych i odpadów – poziom zaawansowany - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Międzynarodowy przewóz towarów niebezpiecznych i odpadów – poziom zaawansowany

Agnieszka Zarębska
30.10.2018

22–26.10.2018r. w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej PSG Michałowo odbył się kurs doskonalący z zakresu Międzynarodowego przewozu towarów niebezpiecznych i odpadów – poziom zaawansowany. W kursie wzięło udział 20 funkcjonariuszy z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podczas dwóch pierwszych dni szkolenia omówiono zagadnienia, które istotne są z punktu widzenia kontroli takiego przewozu min.: Zasady drogowego przewozu towarów niebezpiecznych, wyłączenia z zakresu umowy ADR oraz zmiany do ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych. Kolejne dni szkolenia zostały przeznaczone na omówienie procedur transgranicznego przemieszczania odpadów oraz zmian przepisów dotyczących transgranicznego przemieszczania odpadów. Kurs przeprowadzili  funkcjonariusze z Zespołu Zabezpieczenia Technicznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych COSSG w Koszalinie.

do góry