Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Biegliśmy dla Niepodległej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Biegliśmy dla Niepodległej

Ewelina Świtała
06.10.2018

5 i 6 października br. od godziny 21:19 do 3:07 funkcjonariusze Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie biegli dla Niepodległej.

Koszalińscy pogranicznicy wsparli strażników z Morskiego Oddziału na trasie Gąski – Darłowo. Dodatkowo w biegu wzięło udział dwóch słuchaczy kursu oficerskiego - funkcjonariuszy Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Na czele biegaczy z COSSG stanął Komendant szkoły płk SG dr Piotr Boćko.

fot. Jarosław Ryfun

W ciągu niecałych sześciu godzin sztafeta COSSG pokonała 52 km. 6 października o godzinie 03:07 funkcjonariusze przekazali pałeczkę sztafecie grupy zamiejscowej w Darłowie, która pobiegła dalej w kierunku Ustki.

Dalsza trasa biegu „Wokół Niepodległej” wiedzie do Trójmiasta i pomnika na Westerplatte. Następnie biegacze wyruszą w stronę Elbląga, dalej w kierunku Fromborka, aby 8 października przekazać pałeczkę sztafetową funkcjonariuszom z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. 10 października, na terenie Podlaskiego Oddziału SG rozpocznie się ostatni etap sztafety „Wokół Niepodległej”. Zawodnicy PdOSG przejmą pałeczkę, aby po 99 km przekazać ją do miejsca docelowego biegu, tj. do miejscowości Berżniki, co nastąpi po 11 i pół godzinach biegu. Na godzinę 14:20 planowane jest oficjalne ukończenie sztafety.

Udział Centralnego Ośrodka Szkolenia w biegu sztafetowym „Wokół Niepodległej” był dla nas dumą, satysfakcją i radością. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w takim przedsięwzięciu, o tak pięknej idei. Bieg dla Niepodległej był dla nas prawdziwym zaszczytem. 

  • fot. Jarosław Ryfun fot. Jarosław Ryfun
    fot. Jarosław Ryfun
  • fot. Jarosław Ryfun fot. Jarosław Ryfun
    fot. Jarosław Ryfun
do góry