Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Festiwal Nauki na Politechnice Koszalińskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Festiwal Nauki na Politechnice Koszalińskiej

Agnieszka Zarębska
04.10.2018

27 września br. na Politechnice Koszalińskiej odbyła się osiemnasta edycja Festiwalu nauki. Jednym z prelegentów był Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej – płk SG dr Piotr Boćko, który zaprezentował wykład pt.: „Handel ludźmi jako współczesne niewolnictwo”.

Podczas swojego wystąpienia przybliżył słuchaczom zjawisko handlu ludźmi, omówił problematykę i złożoność tego przestępstwa, a także wskazał sposoby działania sprawców.

Festiwal nauki jest to impreza edukacyjna, której uczestnicy w przystępny sposób mają możliwość bliższego zapoznania się z nauką. W tym roku w organizację festiwalu włączyły się wszystkie wydziały Politechniki Koszalińskiej. Przybyli goście mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w wielu dziedzinach. Uczelnia przygotowała m.in. prezentacje i wykłady z zakresu: budownictwa, mechaniki, inżynierii biomedycznej, elektroniki, ekonomii, historii, sztuki, językoznawstwa, dyskusje z udziałem publiczności, wystawy, pokazy sprzętu technicznego, a także eksperymenty w laboratoriach naukowych.  

 

 

 

do góry