Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Funkcjonariusz COSSG z wykładem w Centrum Szkolenia i Doskonalenia Policji Federalnej w Neustrelitz - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusz COSSG z wykładem w Centrum Szkolenia i Doskonalenia Policji Federalnej w Neustrelitz

Mariusz Makara
13.09.2018

11.09.2018 r. przedstawiciel Zespołu Służby Granicznej Zakładu Ogólozawodowego por. SG Piotr Klimek gościł w Centrum Szkolenia i Doskonalenia Policji Federalnej w Neustrelitz (Niemcy).

Celem wizyty było przeprowadzenie wykładu nt. „Struktura, zadania i uprawnienia Straży Granicznej”, którego odbiorcami byli słuchacze szkolenia oficerskiego szkoły policji w Neustrelitz. Ponadto w trakcie wystąpienia, na prośbę kadry szkoły w Neustrelitz, omówione zostały także warunki jakie musi spełniać osoba pretendująca do wstąpienia w szeregi Straży Granicznej. Przybliżono również model szkolenia funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Wykład spotkał się ze sporym zainteresowaniem ze strony uczestników czego wyrazem były liczne pytania zadawane przez słuchaczy jak i chęć podjęcia próby odpowiedzi na pytania padające ze strony prelegenta.

do góry