Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Zakończenie szkolenia podstawowego w COSSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zakończenie szkolenia podstawowego w COSSG

Mariusz Makara
19.07.2018

18.07.2018 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie uroczystym wręczeniem świadectw zakończyło się szkolenie podstawowe funkcjonariuszy SG w służbie przygotowawczej. Zakończenie poprzedzone było kilkumiesięczną nauką i końcowymi egzaminami: teoretycznym i praktycznym, zrealizowanymi w dniach 16-17.07.2018 r.

W szkoleniu brali udział funkcjonariusze z Morskiego i Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Szkolenie podstawowe jest pierwszym krokiem w karierze w Straży Granicznej i w podstawowym zakresie przygotowuje do dalszego funkcjonowania w naszej formacji, a jego ukończenie pozwala na przystąpienie do kolejnego etapu szkolenia, jakim jest szkolenie w zakresie szkoły podoficerskiej.

W czasie uroczystości, w imieniu Komendanta COSSG, świadectwa wręczył płk SG Krzysztof Muzyczuk – Kierownik Zakładu Operacyjno - Rozpoznawczego, przy okazji życząc słuchaczom, jak najwyższych wyników w dalszym szkoleniu oraz jak najlepszych wyników w dalszej służbie.

Uroczystość była także okazją do złożenia podziękowań dwóm słuchaczkom za szczególną aktywność pozasłużbową związaną z honorowym oddawaniem krwi, które jest wyjątkową misją społeczną krzewiącą ideę ratowania życia ludzkiego.

do góry