Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Szkoła bez tajemnic - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szkoła bez tajemnic

Ewelina Świtała
01.06.2018

W dniach 25-30.05.2018 r. gościliśmy w murach naszej szkoły 66 adeptów pierwszych klas Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Miejsca Piastowego.

Uczniowie liceum o profilu administracyjno - mundurowym przebyli prawie 800 km, aby móc zapoznać się z działalnością Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, sposobem szkolenia funkcjonariuszy SG, a także z procedurami naboru do naszej formacji.

W czasie pobytu młodzież miała możliwość uczestniczenia w zajęciach i zapoznania się z metodami oraz technikami szkolenia w zakresie zabezpieczenia dokumentów, pierwszej pomocy przedmedycznej, musztry, technik interwencji i szkolenia strzeleckiego, a także uczestniczyli w wykładzie aktywnym z pokazem na temat samoewakuacji z samochodu, który dachował. Poza tym, uczniowie mieli możliwość poznania procesu rekrutacji oraz algorytmu postępowania podczas przyjęcia do Straży Granicznej, a także brali udział w wykładzie profilaktycznym na temat handlu ludźmi.

Zajęcia w Ośrodku to nie wszystkie atrakcje, jakie miał do zaoferowania nasz region. Licealiści  zwiedzili Koszalin i sanktuarium na Górze Chełmskiej, na której również odbyły się nocne gry terenowe, a także odwiedzili polski Bałtyk, spędzając miłe chwile na mieleńskiej plaży podczas kąpieli słonecznych, jak i morskich, a pogoda ku temu wybitnie sprzyjała.

Pobyt uczniów MZSP z Miejsca Piastowego był możliwy dzięki porozumieniu, jakie zostało podpisane między obiema szkołami o wspólnej współpracy ukierunkowanej na patriotyczne wychowanie młodzieży i popularyzację wiedzy o Straży Granicznej, a także propagowanie zachowań prospołecznych, zmierzających do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

do góry