Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Młodzi funkcjonariusze po pierwszym etapie szkolenia - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Młodzi funkcjonariusze po pierwszym etapie szkolenia

Mariusz Makara
11.05.2018

W dniu 10.05.2018 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie zakończyło się uroczystym wręczeniem świadectw Szkolenie Podstawowe funkcjonariuszy SG w służbie przygotowawczej.

Zakończenie poprzedzone było kilkumiesięcznym szkoleniem zakończonym egzaminami teoretycznymi i praktycznymi w dniach 08-09.05.2018 r.
W szkoleniu brali udział funkcjonariusze z Morskiego, Nadwiślańskiego i Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Szkolenie Podstawowe jest pierwszym etapem szkolenia i kariery w Straży Granicznej, i musi je odbyć każdy funkcjonariusz wstępujący do Naszej formacji. Tematyka zajęć obejmuje podstawowe obszary i zagadnienia dotyczące funkcjonowania w SG, zaopatrując nowych funkcjonariuszy w podstawową wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające przystąpienie do kolejnego etapu szkolenia.
W uroczystym zakończeniu szkolenia wzięła udział kadra kierownicza Ośrodka, a świadectwa absolwentom Szkolenia Podstawowego w imieniu Komendanta COSSG wręczył Pan ppłk SG Dariusz Jarmuziewicz – Kierownik Zakładu Organizacji Dydaktyki.

do góry