Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Rozpoczęcie szkolenia w zakresie szkoły chorążych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Rozpoczęcie szkolenia w zakresie szkoły chorążych

Mariusz Makara
07.05.2018

W dniu 7 maja 2018 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej rozpoczęła się trzecia edycja szkolenia w zakresie szkoły chorążych funkcjonariuszy Straży Granicznej w służbie stałej.

Inauguracji szkolenia dokonał p.o. Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej – płk SG dr Piotr Boćko, który po przedstawieniu kadry kierowniczej Ośrodka przywitał słuchaczy, przedstawił zadania i oczekiwania stawiane podczas pobytu i nauki w Ośrodku oraz gratulował funkcjonariuszom wyróżnienia jakim jest udział w szkoleniu.

Głównym celem rozpoczętego szkolenia jest przygotowanie słuchaczy do kierowania doraźnym zespołem funkcjonariuszy uwzględniając przepisy prawa i warunki pełnienia służby. 
W szkoleniu udział bierze 45 funkcjonariuszy z Komendy Głównej Straży Granicznej, Nadwiślańskiego, Śląskiego, Nadodrzańskiego i Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej. Szkolenie realizowane będzie do 16 czerwca br.

do góry