Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Szkolenie specjalistyczne z zakresu kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szkolenie specjalistyczne z zakresu kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej

Agnieszka Zarębska
30.04.2018

W dniach od 23 do 27 kwietnia br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie została przeprowadzona kolejna w tym roku edycja szkolenia specjalistycznego z zakresu kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej.

W szkoleniu udział wzięło 17  funkcjonariuszy z  Nadwiślańskiego, Nadodrzańskiego, Podlaskiego,  Morskiego,  Karpackiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, którzy będą wykonywali obowiązki związane z kontrolą radiometryczną. Uczestnicy poznali tematykę  z zakresu uregulowań prawnych dotyczących przewozu materiałów jądrowych i innych materiałów promieniotwórczych, a przede wszystkim zasad postępowania w przypadku zdarzenia radiacyjnego. Funkcjonariusze nabyli  umiejętności w zakresie posługiwania się sprzętem do wykrywania i identyfikacji materiałów promieniotwórczych oraz poznali zasady kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez wykładowców z Zespołu Zabezpieczenia Technicznego Zakładu Kompetencji Logistycznych i Kierowniczych.

do góry