Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Kolejna w bieżącym roku edycja kursu doskonalącego dla kadry kierowniczej Straży Granicznej z zakresu zarządzania konfliktami w relacjach służbowych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejna w bieżącym roku edycja kursu doskonalącego dla kadry kierowniczej Straży Granicznej z zakresu zarządzania konfliktami w relacjach służbowych

Mariusz Makara
13.04.2018

W dniach 9 – 12.04.2018 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej odbyła się kolejna w tym roku edycja kursu doskonalącego dla kadry kierowniczej niższego i średniego szczebla zarządzania Straży Granicznej „Rozwiązywanie konfliktów w relacjach służbowych poprzez negocjacje i mediacje”, której celem było doskonalenie umiejętności zarządzania konfliktami w relacjach kierownik - zespół.

W czasie realizowanego kursu uczestnicy analizowali przyczyny konfliktów w relacjach służbowych; uczyli się asertywnej komunikacji, aby pomimo różnicy zdań unikać agresywnej konfrontacji i nie kierować się emocjami; stosowali strategie negocjacyjne, uwzględniające potrzeby wszystkich zainteresowanych stron w sytuacjach konfliktu interesów. Większość przeprowadzanych ćwiczeń opierała się na symulacjach i grach ról, co pozwoliło na praktyczne zastosowanie nabytych umiejętności. Słuchacze wzięli również udział w negocjacyjnej grze terenowej, mającej na celu wypracowanie wspólnego rozwiązania.
Kurs został zrealizowany przez wykładowcę Zespołu Kwalifikacji Kierowniczych i Językowych  mjr Justynę Błędniak – Czabrowską  oraz psychologa służby zdrowia COS SG  mjr SG Anettę Kiszczak.

 

do góry