Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Kolejna edycja kursu doskonalącego dla kadry kierowniczej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejna edycja kursu doskonalącego dla kadry kierowniczej

Ewelina Świtała
03.04.2018

W dniach 26 – 29.03.2018 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej odbyła się kolejna w tym roku edycja kursu doskonalącego dla kadry kierowniczej niższego i średniego szczebla zarządzania Straży Granicznej „Rozwiązywanie konfliktów w relacjach służbowych poprzez negocjacje i mediacje”, której celem było doskonalenie umiejętności zarządzania konfliktami w relacjach kierownik - zespół.

W czasie realizowanego kursu uczestnicy uczyli się właściwie reagować  z pozycji kierownika na sytuacje konfliktowe w relacji przełożony – podwładny a także wchodzić w rolę mediatora, w przypadku pojawienia się  konfliktów pomiędzy członkami zespołu. Większość przeprowadzanych ćwiczeń opierała się na symulacjach i grach ról, co pozwoliło na praktyczne zastosowanie nabytych umiejętności. Słuchacze wzięli również udział w negocjacyjnej grze terenowej, mającej na celu wypracowanie wspólnego rozwiązania.

Kurs zostały zrealizowany przez wykładowców mjr Justynę Błędniak – Czabrowską i mjr SG Monikę Stanisławską, natomiast zajęcia z zakresu równego traktowania przeprowadziła mjr SG Anetta Kiszczak - psycholog Służby Zdrowia COSSG.

do góry