Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Wizyta Prezydenta RP w Koszalinie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wizyta Prezydenta RP w Koszalinie

14.05.2009

WIZYTA PREZYDENTA RP LECHA KACZYŃSKIEGO W KOSZALINIE
W dniu 14 maja br. w Koszalinie gościł z wizytą roboczą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński. W trakcie pobytu w naszym mieście Lech Kaczyński spotkał się z władzami Koszalina, odwiedził również Sanktuarium na Górze Chełmskiej. Na Politechnice Koszalińskiej Prezydent wygłosił wykład o tożsamości polskiej młodzieży w jednoczącej się Europie oraz odpowiedział na pytania studentów. Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z mieszkańcami naszego miasta pod pomnikiem Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, gdzie w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego złożył kwiaty.
Lech Kaczyński kończąc swoją wizytę w Koszalinie przyjechał do Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, skąd odlatywał prezydenckim helikopterem do stolicy. Po przyjęciu meldunku do pożegnania złożonego przez Komendanta COSSG płk. SG Przemysława Schielke i przyjęciu należnych honorów oddanych przez Kompanię Honorową naszej Szkoły, Prezydent wpisał się do Księgi Pamiątkowej Ośrodka. Pamiątkowe zdjęcie zrobione z Prezydentem przed samym odlotem spocznie na honorowym miejscu w naszej Sali Tradycji Polskich Formacji Granicznych.
"
  • 2009/05/downloads_wydarzenia_20090515_th_1.jpg
    2009/05/downloads_wydarzenia_20090515_th_1.jpg
do góry