Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Pożegnanie ze służbą - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pożegnanie ze służbą

05.05.2009

POŻEGNANIE ZE SŁUŻBĄ
W dniu 5 maja 2009 roku w Sali Tradycji Polskich Formacji Granicznych Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie odszedł do rezerwy po ponad 30 latach służby ppłk SG Zbigniew Cielecki.
Ppłk SG Zbigniew Cielecki rozpoczął służbę w 1978 r. jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Łączności w Zegrzu. Od 1982 r. do 1991 r. pełnił zawodową służbę wojskową w Wojskach Ochrony Pogranicza na wielu odpowiedzialnych stanowiskach, m.in. na stanowisku dowódcy plutonu oraz dowódcy kompanii Ośrodka Szkolenia Podoficerów i Młodszych Specjalistów WOP - będąc jednocześnie słuchaczem Akademii Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w Warszawie. W latach 1991 r. do 1992 r. pełnił służbę w Bałtyckim Oddziale Straży Granicznej na stanowisku starszego specjalisty w Wydziale Kadr i Szkolenia. Od 1992 r. służył w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej, m.in. jako zastępca naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia, kierownik Zakładu Opracowań Dydaktycznych i Obsługi Kształcenia oraz kierownik Zakładu Organizacji Dydaktyki.
Rozległa wiedza, posiadane doświadczenie oraz kompetencje ppłk. SG Zbigniewa Cieleckiego przekładały się na wzorową realizację obowiązków służbowych. Wysoki poziom wykonywania powierzonych obowiązków stanowił jednocześnie przykład rzetelnego i odpowiedzialnego stosunku do służby.
Podczas pożegnania, zastępca komendanta Ośrodka płk SG Jarosław Suszek, dziękując w obecności przełożonych i kolegów za owocną służbę dla dobra Ojczyzny, podkreślił profesjonalizm oficera oraz zaangażowanie podczas realizacji codziennych, często niełatwych obowiązków służbowych.

"
  • 2009/05/downloads_wydarzenia_20090505_th_1.jpg
    2009/05/downloads_wydarzenia_20090505_th_1.jpg
do góry