Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Uczymy jeździć taniej ... - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Uczymy jeździć taniej ...

16.04.2009

UCZYMY JEŹDZIĆ TANIEJ…

W dniach 8 - 9 kwietnia 2009 r. w COSSG pod kierunkiem instruktorów Zespołu Szkolenia i Doskonalenia Kierowców: Arkadiusza Dąbrowskiego, Krzysztofa Priatki i Pawła Baszewskiego zrealizowano kolejne dwa kursy ekojazdy. Szkolenie przeprowadzono dla 12 funkcjonariuszy Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej.

W trakcie szkolenia kursantom przekazano niezbędną wiedzę oraz umiejętności z zakresu inteligentnej techniki jazdy, która wraz z możliwościami nowoczesnych silników sterowanych komputerowo umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa przez pojazd. Szkoleni funkcjonariusze mieli okazję przekonać się, czy teoretyczne podstawy zasad ekojazdy sprawdzą się w praktyce. Jak się okazało, konsekwentne i świadome stosowanie kilku zasad już przy pierwszej jeździe eko pozwoliło uzyskać satysfakcjonujące rezultaty w porównaniu z jazdą stylem własnym. Oszczędność paliwa jaką udało się uzyskać w czasie szkolenia wyniosła od 4  -  21 %.

Wyniki szkolenia są wystarczającym dowodem na to, że oszczędzanie paliwa jest możliwe pod warunkiem zmiany stylu jazdy, poszerzenia wiedzy z zakresu techniki stosowanej w nowoczesnych jednostkach napędowych oraz wyzbycia się wielu niepoprawnych „nawyków oszczędzania paliwa…”.

 

"
  • 2009/04/downloads_wydarzenia_20090415_th_6.jpg
    2009/04/downloads_wydarzenia_20090415_th_6.jpg
do góry