Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Pożegnanie z mundurem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pożegnanie z mundurem

09.04.2009

POŻEGNANIE Z MUNDUREM
W dniu 9 kwietnia 2009 roku w Sali Tradycji Polskich Formacji Granicznych Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie pożegnał się z mundurem po ponad 32 latach służby płk SG Zbigniew Pierzchała.
Płk SG Zbigniew Pierzchała od września 1976 r. do sierpnia 1980 r. był podchorążym w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu. Od września 1980 r. do maja 1991 r. pełnił zawodową służbę wojskową w Wojskach Ochrony Pogranicza, m.in. na stanowiskach dowódcy kompanii ochrony i dowódcy Strażnicy WOP w Ustce, będąc jednocześnie słuchaczem Akademii Sztabu Generalnego w Warszawie. Od maja 1991 r. do kwietnia 1992 r. płk SG Zbigniew Pierzchała pełnił służbę w Bałtyckim Oddziale Straży Granicznej na stanowisku zastępcy komendanta Ośrodka Szkolenia. W latach 1992 r. - 1994 r. był komendantem Szkoły Specjalistów Służby Kandydackiej. Od lutego 1994 r. do dnia dzisiejszego pełnił służbę na stanowisku komendanta Pododdziałów Szkolnych Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej.
Podczas pożegnania, zastępca komendanta Ośrodka płk SG Jarosław Suszek podziękował płk. SG Zbigniewowi Pierzchale za dotychczasowe lata służby w naszej formacji, a przede wszystkim za wzorową realizację zadań służbowych na rzecz Ośrodka. Rozległa wiedza oraz bogate doświadczenie, wysokie kompetencje wkładane w realizację obowiązków służbowych obecnie owocują bardzo wysokimi wynikami w szkoleniu słuchaczy oraz kształtowaniu ich postaw. Zaangażowanie, profesjonalizm oraz wysoki poziom wykonywania obowiązków służbowych zasługują na wyrazy szacunku i szczerego uznania. Stanowią one jednocześnie przykład rzetelnego i odpowiedzialnego stosunku do służby.
W dniu swojego pożegnania z mundurem płk SG Pierzchała otrzymał również podziękowania od wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Ośrodka, za długoletnią, tak cenną dla nas współpracę. Podziękowaliśmy mu za życzliwość, najwyższe kompetencje, wiele inicjatyw oraz znakomitą atmosferę twórczej współpracy i dyskusji. Minione lata będziemy zawsze wspominali niezwykle mile. Wiele się nauczyliśmy, a wspólne działania były dla nas zarówno wyróżnieniem, jak również źródłem cennych doświadczeń.
Bohater dzisiejszej uroczystości nie kryjąc wzruszenia podziękował wszystkim za wspólne lata służby, które dowiodły, że wzajemne wsparcie jest najlepszą motywacją i źródłem sukcesu. Wyraził nadzieję że pozostawił po sobie wizerunek oficera oddanego służbie, wizerunek osoby, na którą zawsze można liczyć.

"
  • 2009/04/downloads_wydarzenia_20090409_th_1.jpg
    2009/04/downloads_wydarzenia_20090409_th_1.jpg
do góry