Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Dzieci w Ośrodku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dzieci w Ośrodku

07.04.2009

DZIECI W OŚRODKU
W dniu 7 kwietnia 2009 roku gościliśmy w naszym Ośrodku uczniów II i III klas Szkoły Podstawowej z Białogardu. Podczas wizyty uczniowie zwiedzili Salę Tradycji Polskich Formacji Granicznych COS SG. W tym niecodziennym miejscu pamięci dzieci poznały dzieje polskich formacji granicznych oraz obejrzały eksponaty minionych epok służące do ochrony granicy państwowej.
Podczas spotkania z dziećmi zaprezentowaliśmy im również pokaz tresury psa służbowego. Opiekun i przewodnik Ikry zaprezentował pokaz ogólnego posłuszeństwa psa, wyczulił dzieci jak powinny zachować sie w przypadku nagłego ataku przez zwierzę oraz udzielił wielu cennych wskazówek jak postępować z własnym czworonożnym przyjacielem.
W bibliotece naszej Szkoły uczniowie wysłuchali bajki o „Czerwonym kapturku”, po czym rozmawiali z funkcjonariuszem naszego Ośrodka na temat morału jaki płynie z opowiadania. Wspólnie z dziećmi ustalono algorytm postępowania w przypadku próby nawiązania z nimi znajomości przez obce osoby dorosłe.
Dzisiejsze spotkanie z dziećmi dostarczyło wszystkim mnóstwa satysfakcji i dobrej zabawy, dodatkowo naszym miłym gościom niezbędnej wiedzy na temat ich bezpieczeństwa oraz historii swojej Ojczyzny.
"
  • 2009/04/downloads_wydarzenia_20090407_th_7.jpg
    2009/04/downloads_wydarzenia_20090407_th_7.jpg
do góry