Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Noc Archiwów 2.0 - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Noc Archiwów 2.0

Mariusz Makara
12.06.2018

9 czerwca br. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów wzięliśmy udział w Nocy Archiwów 2.0 organizowanej przez Archiwum Państwowe w Koszalinie pod hasłem „Archiwum nie tylko aktami wypełnione”.

Na dziedzińcu Archiwum Państwowego w Koszalinie przygotowano szereg atrakcji towarzyszących wydarzeniu, spośród których, jedną stanowił pawilon Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej.
Podczas Nocy Archiwów funkcjonariusze i pracownicy Ośrodka prezentowali dokumenty archiwalne i sprzęt, którym posługiwały się formacje graniczne na przestrzeni lat. 
Zwiedzający mieli także okazję zapoznać się z paszportami pochodzącymi z różnych stron świata. Największym zainteresowaniem cieszyły się dokumenty z krajów Bliskiego Wschodu.
W kronice Koła Organizacji Rodzin Wojskowych koszalinianie mogli odszukać siebie, swoich bliskich i znajomych sprzed lat. 
Odwiedzający nasz pawilon mieli również okazję do obejrzenia współczesnych mundurów, mogli zobaczyć jak wygląda ubiór maskujący. Na najodważniejszych gości czekał pas obezwładniający oraz kajdanki unieruchamiające dla osób szczególnie niebezpiecznych – amatorów tej atrakcji nie brakowało.
Szczególnym zainteresowaniem najmłodszych odwiedzających cieszył się oznakowany samochód Straży Granicznej. Dzieci chętnie pozowały w nim do zdjęć, a ogromy uśmiech na ich twarzach wywoływały sygnały dźwiękowe i świetlne.
Koszalinianie przez chwilę mogli poczuć się jak strażnicy graniczni pełniący służbę w bezpośredniej ochronie granicy państwowej robiąc sobie zdjęcia w starej budce wartowniczej.

 

do góry