Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie Wizyta przedstawicieli Urzędu Federalnego Prokuratora Generalnego Etiopii w COSSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wizyta przedstawicieli Urzędu Federalnego Prokuratora Generalnego Etiopii w COSSG

Agnieszka Zarębska
11.06.2018

Od 6 do 8 czerwca 2018 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie odbyło się szkolenie z zakresu zapobiegania i zwalczania zjawiska handlu ludźmi, w którym uczestniczyli trzej przedstawiciele Urzędu Federalnego Prokuratora Generalnego Etiopii.

W trakcie zajęć omówiono m.in. system szkolenia funkcjonariuszy Straży Granicznej z zakresu handlu ludźmi, algorytm postępowania funkcjonariuszy organów ścigania w przypadku identyfikacji ofiary handlu ludźmi oraz wskaźniki ułatwiające identyfikację ofiar handlu ludźmi. Podczas szkolenia kpt. SG Małgorzata Maciejewska – koordynator ds. zwalczania i zapobiegania handlu ludźmi w Nadodrzańskim Oddziale SG przedstawiła praktyczne aspekty identyfikacji ofiar handlu ludźmi oraz doświadczenia w zakresie zwalczania tego przestępstwa. Tematyka poruszana w trakcie szkolenia, w szczególności doświadczenia Straży Granicznej w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępstwa handlu ludźmi, spotkała się z dużym zainteresowaniem delegacji etiopskiej.

 

do góry