Straż Graniczna Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie VI. Piknik Naukowy Politechniki Koszalińskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

VI. Piknik Naukowy Politechniki Koszalińskiej

Mariusz Makara
04.06.2018

2 czerwca br. w ramach współpracy z Politechniką Koszalińską wzięliśmy udział w VI. Pikniku Naukowym organizowanym przez Wydział Technologii i Edukacji Politechniki Koszalińskiej.

Impreza adresowana była do mieszkańców Koszalina i okolic, podczas której w laboratoriach uczelni zaprezentowano liczne pokazy i eksperymenty naukowe. Na terenach zielonych wokół budynków Wydziału przygotowano szereg atrakcji towarzyszących, spośród których, jedną stanowiło stoisko Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej. Podczas pikniku funkcjonariusze prezentowali sprzęt szkoleniowy wykorzystywany do ćwiczeń z technik interwencji, walki wręcz i samoobrony. Odwiedzający nasze stoisko mieli również okazję do samodzielnego sprawdzenia zabezpieczeń w dokumentach, użycia detektorów metali i specjalistycznych kamer użytkowanych podczas pełnienia służby w bezpośredniej ochronie granicy państwowej.

Powyższe przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach programu profilaktycznego MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo” w celu kreowania pozytywnego wizerunku Straży Granicznej, propagowania zachowań prospołecznych i popularyzowania wiedzy o Straży Granicznej.

do góry